X
تبلیغات
امروز: جمعه 27 مهر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

توسعه شهرها و مجتمع تجاری

توسعه شهرها و مجتمع تجاری دسته: شهرسازی
بازدید: 11 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 30 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 58

توسعه شهرها مجتمع تجاری توسعه شهرها و مجتمع تجاری

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

مقدمه :

توسعه بی رویه شهری بر توان و ظرفیت دولت و شهرداری ها در گسترش زیر ساختها و ارائه خدمات پیشی گرفته است و جمعیت شهرنشینی كشور به سرعت در حال افزایش بوده است. این رشد نشینان شهرنشینی, افزایش ناگهانی جمعیت و گسترش سریع كالبدیش رهها از یك سو و پیش آمدن فزاینده نیلزهای جدید در زندگی شهری از سوی دیگر, درك و احساس تعلق شهروند به شهر آن را كاهش داده است به طوری كه رشد بی رویه  وناهماهنگ محیط مصنوع شهری نه تنها ارزش كالبدی شهار را دستخوش تحولات ناخواسته ویرانگر ساخته, بلكه تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بر محیط و مناظر ارزشمند و امكان ادراك فضایی انسان نهاده است. این نابسامانی ها از زمان بحران های صنعتی شدن و مناسبات آن و سرازیر شدن محصولات ناشی از آن به كشورها آغاز گردید كه به لحاظ وجود ساختار اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی شهرهای ما كه سنتی بود بر تمامی روابط شهری تاثیر گذاشت. توسعه های جدید شهری بدون توجه به هویت فرهنگی و عناصر با ارزش در مقایسی وسیع شكل پذیرفت.

در دنیایی كه دائماً در حال تحول است و تغییر و تصحیحی می شود ذهنیت ها و طرز فكرها هستند كه بار دگرگونی اعم ازسیاسی, اقتصادی و یا اجتماعی را به دوش می كشند. از این رو تحول فكری دركشورهای صنعتی به صورت میلی جمعی به آتیه نگری و شناخت و پیشرفته در همه زمینه ها بروز می كند و زمینه ترك تدریجی بعضی آداب و رسوم و سنتها, همراه آن نوعی بازسازی و برنامه ریزی برای كل جامعه مدرن را به همراه می آورد.

به علاوه تحولات پرشتاب اقتصادی, فرهنگی و تكنیكی جدید,/ با شروع انقلاب صنعتی, تغییرات شگرفی در كاركرد و فضای كالبدی سنتی از جمله بازار پید آورده است , بازاری كه ستون فقرات شهر محسوب می شده و توسعه شهر همگان با توسعه آن بوده است .

طرح مسئله :

امروزه یكی از معضلات اصلی در شهرهای بزرگ ایران پراكندگی فعالیتهای وابسته, مشابه و یا همسو در سطح شهر است كه این امر خود موجب اتلاف انرژی و زمان و بار زیاد اقتصادی بر دوش مردم و تاخیر و سختی در انجام مبادلات اقتصادی و تجاری است .

تمام این معضلات برنامه ریزان امروز شهرها را بر آن داشته تا با تمركز این فعالیتها در مجتمع ها ضمن صرفه جویی در زمان و انرژی موجب سهولت و رونق در مبادلات اقتصادی و تجاری گردند .

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

برچسب ها : توسعه شهرها , مجتمع تجاری , توسعه شهرها و مجتمع تجاری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر